Předvelikonoční jarmark s Moravskými pašijemi Víti Marčíka

13. března 2016 10.00–18.00 hod.

Tradice koled a betlémů je u nás stále velmi živá a setkáváme se s ní na každém kroku. Opačný osud potkává tradici Velikonoc. Stále méně lidí ví, proč se Velikonoce slaví, a slovo „pašije“ začíná být velmi cizí. Pašije jsou příběhem o utrpení a smrti Ježíše Krista a mají velkou a bohatou historii. V každé obci se dříve před Velikonocemi pašije hrály, zpívaly, ztvárňovaly. Připravili jsme pro vás představení „Moravské pašije“ které chce osobitým ztvárněním přispět k obnovení těchto tradic. Představení je vhodné i pro děti od 12 let.

Přijďte k nám do Sonnentoru prožít hezký den a společně tak objevit tajemství slavení Velikonoc. Vstup je zdarma.

Program:

10.00 Tři zlaté vlasy děda Vševěda od Víti Marčíka - pohádka
14.00 Moravské pašije od Víti Marčíka
15.30 Ženský sbor Levandula z Čejkovic
17.00 Moravské pašije od Víti Marčíka
(Hlavní program se odehrává v chladnějším prostoru. Oblečte se teple!)

Co vás ještě čeká?

  • od 10 do 17:00 komentované prohlídky ve výrobě čajů po půl hodině
  • ochutnávka jarních čajů a zajímavých koření
  • malý předvelikonoční jarmark
  • dětské velikonoční dílničky: pletení pomlázek, zdobení vajíček a další
  • velikonoční hrkání

Co vlastně je velikonoční hrkání a proč se hrká?
Kostelní zvony (kromě umíráčku) oznamují radostné události: zvou na bohoslužby, provázejí novomanžele, vítají nový rok… Na Zelený čtvrtek si připomínáme věci smutné: Pán Ježíš byl zrazen a zajat. Na Velký pátek ještě smutnější: byl za nás mučen, ukřižován a pohřben. V hrobě odpočíval po celou Bílou sobotu. Proto v tyto 3 dny nezvoní zvony, ale ozývá se smutný zvuk dřevěných hrkaček.

Pro hosty máme připravené velké parkoviště pouhých 200 m od areálu SONNENTORU. Vychutnejte si tuto krátkou procházku, která vás zavede do voňavého prostředí plného překvapení.

• Bylinkový ráj - exkurze ve výrobě biočajů zdarma
Naši průvodci vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostory, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek až po samotnou výrobu. V krátkém filmu se také seznámíte s naší prací i filozofií.

• Čajový salon s kavárnou Čas na čaj
Ochutnejte skvělou kávu v našem krásném Čajovém salonu s kavárnou Čas na čaj. A ke kávě si můžete vychutnat sladké dezerty od místních cukrářek. Spolu s dezerty si vychutnejte také naši novinku Kurkuma Latte. A když počasí dovolí, nic vám nebude bránit, vychutnat si tyto dobroty posezením na dřevené terase ve vůni bylin nedaleké bylinkové zahrady.

• Ochutnávky jarních čajů a zajímavých koření
Jarní políbení a Velikonoční zajíček? Co myslíte, který z těchto čajů vám bude lépe chutnat? Nebo dáte radši přednost zajímavé bylinkové pomazánce?

Něco malého na zub
Trdelník, palačinky na různé způsoby, speciality z grilu – těmto dobrotám určitě neodoláte.
A ve Vinařství Škrobák na Vás od 12:00 čeká gastronomický zážitek v podobě komentovaného degustačního bylinkového menu. Jarní krém se slaninovým chipsem, jehněčí hřebínek v bylinkovém kabátku, panna cotta s lesními plody – no řeknete, dá se této nabídce odolat?
Na degustační bylinkové menu je nutná rezervace na tel. 773 993 905 nebo emailu: info@vinoskrobak.cz. Svá místa si rezervujte nejpozději do 10.3. 2016.
Bližší informace naleznete zde.

• Dětské velikonoční dílničky
Kluci umíte plést pomlázky? Že ne! Není nic jednoduššího, než si to zkusit s námi. Holky můžou pro změnu vykouzlit z obyčejného vajíčka neobyčejné. A ten, kdo rád tvoří z papíru, může si vyrobit hezkou velikonoční dekoraci třeba ve tvaru zajíčka nebo kačenky.

• Malý předvelikonoční jarmark
Vybrat si budete moct z krásných ručně zdobených kraslic, perníčků, dřevěných ozdob, keramiky, ručně malovaných výrobků, rozmanitých šperků i dekorativního skla. Nebudou chybět ani domácí marmelády, džemy či sirupy. A k Velikonocům nepochybně patří i hrkače a klepačky.

Navštivte v tuto dobu také Templářské sklepy s komentovanou prohlídkou.