Bylinkový ráj SONNENTOR

Usměvaví průvodci vás provedou provoněnými sklady bylin a odhalí tajemství zrození nálevového sáčku čaje od pěstování bylin našimi biopěstiteli až po šálek čaje.

Pro zážitkový výlet k nám si rezervujte cca 2 hodiny. Můžete si zde také z Vyhlídky na výsluní užít krásný Výhled do krajiny, posedět v čajovém salónu s kavárnou Čas na čaj a vychutnat si vynikající čaj, kávu i další místní dobroty. Ve firemní prodejně najdete bohatou nabídku čajů, koření i dalších bylinkových specialit a ve vegetačním období vás jistě zaujme také venkovní Bylinková zahrada sv. Hildegardy, která prověří vaše znalosti bylin.

V krátkém filmu se také seznámíte s prací i filozofií SONNENTORU. Bylinkový ráj v Čejkovicích je atraktivním místem pro rodinné i školní výlety, firemní exkurze, akce spolků i cestovních kanceláří.

PROVOZNÍ DOBA BYLINKOVÉHO RÁJE SONNENTOR:

otevřeno celoročně: po–pá 9–17 hod.
únor–prosinec: so–ne 10–18 hod.
státní svátky (květen-listopad): 10.00–18.00 hod.
zavřeno: velikonoční a vánoční svátky

ZÁŽITKOVÁ EXKURZE VE VÝROBĚ ČAJŮ
SKUPINKY OD 10 OSOB
Kdykoliv po předchozí domluvě na tel. 702 056 505
po–ne 10–16 hod.

V případě, že je vaše skupinka menší než požadovaných deset osob, není potřeba věšet hlavu, pouze vám doúčtujeme vstupné za chybějící osoby a vy si můžete užít naši zážitkovou exkurzi v den a hodinu, která vám nejvíce vyhovuje.

JEDNOTLIVCI A SKUPINKY DO 10 OSOB
Pouze v tyto vyhrazené termíny:
červenec–srpen: po–pá v 10.00, 12.00 a 14.00 hod.
červen a září–říjen: čt–pá ve 12.00 a 14.00 hod.
únor–prosinec: so–ne 10.00–16.00 hod.
státní svátky (květen–listopad): 10.00–16.00 hod.

Exkurze začínají vždy v celou hodinu a trvají cca 60 min

VSTUPNÉ PRO ROK 2017
Dospělí 60 Kč
Skupiny od 30 osob 40 Kč
Důchodci, studenti a ZTP 40 Kč
Děti od 6 do 15 let 10 Kč

Děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma

Za exkurzi v cizím jazyce (anglicky, německy) účtujeme navíc poplatek 200 Kč.

PRODEJNA ČAJŮ A KOŘENÍ
V našem firemním obchůdku máte možnost vybrat si z našeho širokého sortimentu biočajů, biokoření a dalších biospecialit.
otevřeno celoročně: po–pá 9–17 hod.
únor–prosinec: so–ne 10–18 hod.
státní svátky (květen-listopad): 10.00–18.00 hod.
zavřeno: velikonoční a vánoční svátky

BYLINKOVÁ ZAHRADA SV. HILDEGARDY
Uprostřed areálu jsme umístili přírodní Bylinkovou zahradu svaté Hildegardy. Ve vegetačním období (květen až říjen) si zde můžete vyzkoušet své znalosti základních bylinek, které znaly již naše babičky. Certifikovaná přírodní zahrada je založená na respektu k přírodě a nabízí životní prostor živočichům i rostlinám, kterým ubývá prostor v krajině.


VYHLÍDKA NA VÝSLUNÍ
Potěšte se krásným výhledem na místní krajinu plnou vinohradů i na centrum Čejkovic s původní gotickou templářskou tvrzí.

Vyhlídka přístupná zdarma v době otevření prodejny.

ČAS NA ČAJ
Čajový salon s kavárnou. Dopřejte si Čas na čaj a užijte si vytříbené čajové speciality a pravou kávu v útulném prostředí našeho nového čajového salonu s kavárnou. Zážitek z návštěvy Bylinkového ráje SONNENTOR tak bude ještě radostnější.

Další tipy:
Návštěvu Bylinkového ráje lze spojit také s prohlídkou sousedních Templářských sklepů ze 13. století (www.templarske-sklepy.cz) nebo s návštěvou bylinkové zahrady TIREE CHMELAR na zámku ve Valticích (www.bylinkovazahradavaltice.cz). Během roku můžete návštěvu spojit také s nějakou akcí místních čejkovických vinařů (www.vinozcejkovic.cz). Pokud budete chtít výlet do Čejkovic zakončit dobrým obědem nebo večeří, využijte výborné kuchyně sousední restaurace Hotelu Zámek (www.hotelcejkovice.cz) nebo restaurace ve Sklepě u Templářských rytířů (www.vinarnacejkovice.cz).

Jak se k nám dostanete? Mapa zde.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none}